„Baltųjų sekmadienių“ metu – dėmesys sau ir savo sveikatai

Greitėjant gyvenimo tempui, stengiantis laviruoti tarp darbo ir namų, daugybės veiklų, pareigų, nebelieka laiko kokybiškam poilsiui, nekreipiamas dėmesys į siunčiamus kūno ir sveikatos signalus, informuojančius apie pokyčius. Apie dėmesį sau ir savo sveikatai, darbo ir poilsio laiko bei režimo subalansavimą, apie pirmuosius ligų požymius, pirmąją pagalbą įvykus nelaimingiems atsitikimams bei daugelį kitų, su sveikata susijusių aktualių temų, populiariai buvo kalbama dviejų renginių – akcijų „Baltųjų sekmadienių“ metu. Šios akcijos Birštono mieste buvo surengtos š. m. balandžio 8 ir spalio 21 d., įgyvendinant projektą Nr. LT-PL-1R-049 „Bendradarbiavimas sveiko senėjimo ir socialinės gerovės srityje“. Akcijose galėjo dalyvauti visi, kuriems įdomi medicina, kurie rūpinasi savo sveikata, skiria dėmesio sau ar ieško atsakymų į klausimus, susijusius su sveikatos gerinimu ir pagalba sau. Iš viso abiejose akcijose dalyvavo 60 Birštono savivaldybės gyventojų. Su gydytojais buvo kalbama apie pirmuosius požymius, signalizuojančius apie sveikatos problemas ir ligas, kaip padėti sau ir kitiems, pastebėjus ligų simptomus. Gydytojai priminė apie judėjimo, sporto svarbą, atkreipė dėmesį, kad smegenis taip pat reikia mankštinti. Labai įdomiai, suprantamai buvo papasakota apie šiuolaikinę sveikatos „rykštę“ – alergijas – kokios pavojingiausios ir dažniausios alergijos, kokių priemonių reikia imtis.

 

 

 

„Baltieji sekmadieniai“ – aktualūs, patrauklūs, besidominčius ir besirūpinančius sveikata žmones įtraukę nenuobodūs mokymai, kurių metu vyko įdomios diskusijos ir individualios konsultacijos su gydytojais, sveikatos srities specialistais,  buvo aptariamos aktualios sveikatos problemos. Šių akcijų metu buvo galima atlikti keletą tyrimų – pasimatuoti ūgį, svorį, kraujospūdį, nusistatyti kūno masės indeksą, pasimatuoti deguonies kiekį kraujyje, atlikti greituosius cukraus kiekio kraujyje, hepatito C ar AIDS testus. Čia pat konsultavo gydytojai ar sveikatos srities specialistai, buvo aptarti nerimą keliantys, su sveikata susiję klausimai.

 

Viena iš svarbiausių, įdomiausių ir labai reikalingų šių mokymų veiklų – pirmosios pagalbos mokymai. Žinios, kaip suteikti pirmąją pagalbą žmogui, įvykus įvairiems nelaimingiems atsitikimams, į kokius požymius reikia atkreipti dėmesį, kaip gaivinti, kada kviesti medicininę pagalbą, yra būtinos kiekvienam ir jos turi būti nuolat kartojamos ir prisimenamos. Akcijų dalyviai mokėsi, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, kaip daryti širdies masažą, kokių veiksmų imtis užspringus šalia esančiam vaikui ar suaugusiam žmogui, kaip sutvarstyti įvairaus pobūdžio žaizdas, kaip stabdyti kraujavimą. Taip pat buvo suteikta informacija, kokia pagalba būtina patyrus lūžius ir įvairius sužalojimus, kaip ir kuo malšinti skausmą. Visos žinios ir įgyti įgūdžiai, kaip suteikti pirmąją pagalbą, labai naudingi. Šia tema specialistams buvo užduota daug klausimų, vyko įdomios diskusijos ir aktyvūs praktiniai mokymai.

 

Šių akcijų „Baltųjų sekmadienių“, kurios buvo suorganizuotos įgyvendinant Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą finansuojamą projektą, metu įgytos žinios ir įgūdžiai pravers kiekvienam dalyviui. Galimybė bendrauti, mokytis ir dalytis patirtimi su kitais taip pat prisideda prie dėmesio sau, dėmesio atkreipimo į savo ir savo artimųjų sveikatą.

Projektas Nr. LT-PL-1R-049 „Bendradarbiavimas abipus sienos sveiko senėjimo ir socialinės gerovės srityje“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos finansinio laikotarpio Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos Interreg V–A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą. Bendrasis projekto tikslas – gerinti gyvenimo kokybę, koordinuotai plėtojant sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos sistemos paslaugas Lietuvos–Lenkijos pasienio teritorijoje.

 

Bendra projekto vertė – 955 524,00 Eur. Europos regioninės plėtros fondo lėšos – 812 195,40 Eur. Projekto partnerių bendrojo finansavimo lėšos – 143 328,60 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2017 m. kovo 1 d. – 2019 m. vasario 28 d.

Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija

 

 

 

 

Birštono pirminės sveikatos priežiūros centre bus pradėtos teikti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos. Plačiau